Samsung F300G MS23F301TAS – Recenzia

Recenzie Samsung

Samsung F300G MS23F301TAS – Recenzia

Táto voľne stojaca mikrovlnka Samsung F300G MS23F301TAS patrí k najoblúbenejším produktom u zákaznikov. Práve preto sa stáva každý rok TOP Produktom na Heuréke.sk. Je pravdou , že je trochu drahšia ako ostatné mikrovlnky , ale to jej odpustíme vzhľadom k pomeru ceny a výkonu. Chceli by ste sa dozvedieť aké má výhody či nevýhody ? Prečítajte si túto recenziu.

 

Orientačná cena 88,90 €

 

Čo nás zaujalo

 

Určite nás na prvý pohľad zaujal krásny moderný dizajn a dvierka , ktoré sú vyrobené z čierneho skla. Pre niekoho to však môže byť aj nevýhodou , pretože nie je vidieť do vnútra a tak nemáte všetko pod kontrolou. Ale tento produkt má aj iné prednosti. Priemer otočného taniera je až 28,8 cm, do mikrovlnnej rúry sa teda zmestia aj veľké taniere. Má moderný prehľadný displej , ktorý navyše si možete kedykoľvek aj vypnúť , aby vám zbytočne nesvietil.

 

Medzi tie hlavné patrí určite funkcia odstraňovania pachov a ECO režim, ktorý šetrí energiu aj prírodu. Okrem toho nás potešilo keramické vnútro s s antibakteriálnym povrchom , ktoré sa dobre udržiava .

 

Ďalším pozitívom spotrebiču je spôsob, akým ohrieva jedlo. Samsung F300G MS23F301TAS je vybavený systémom trojitého prenosu mikrovĺn, ktorý zabezpečuje šírenie vĺn z troch otvorov vnútorného priestoru. Mikrovlnná rúra má až 20 rôznych prednastavených programov, všetky pravdepodobne ani nevyužijete. Bonusom je možnosť vytvoriť si 2 programy podľa individuálnych potrieb. Je možné si nastaviť čas po 5 sekundách. Je určite super ,že automaticky vypína vnútorné osvetlenie, ak zostanú otvorené dvierka. Musíme oceniť aj oceniť že tento model je relatívne tichý. Výrobca udáva len 40dB.

 

Náš tip 

Mikrovlnky voľne stojace

do 60 eur    od 60 do 100 eur    nad 100 eur  

 

Zaujímavá je aj funkcia odstránenia pachov, ktorá však môže byť nepochopená. Mikrovlnná rúra sa totiž pri pomalom otváraní dvierok na krátky čas automaticky zapne a aktivuje ventilátor, čím sa postará o odstránenie pachov resp. nahromadenej pary. Počas tohto procesu nie je aktivovaná funkcia ohrevu a prenosu vĺn. Množstvo ľudí na internete však považuje túto funkciu za chybu modelu.

 

Mikrovlnka sa ovláda veľmi jednoducho, počas prevádzky je tichá a na ukončenie nastaveného programu vás upozorní pípaním. Ak vás budú zvukové signalizácie obťažovať, tak ich môžete jednoducho deaktivovať. Ak máte doma malé deti, tak vás určite poteší aj možnosť aktivovať detskú bezpečnostnú poistku.

 

Čo nás sklamalo

 

Ako sme už spomínali , nie je vidieť do vnútra počas ohrievania. Možno malým nedostatkom dizajnu sú tlačidlá , ktorá mohli byť aj inej farby , ako čiernej. Vo večerných hodinách ich totiž horšie vidno, musíte ich nahmatať a existuje tu pravdepodobnosť, že sa pomýlite pri výbere programu. Škoda , že tento model nemá zabudované stopky pre odpočítavanie času bez spustenia mikrovlnky. Z praktického hľadiska by sme ocenili dlhší napájací kábel ale i menej kĺzavú povrchovú úpravu spodnej časti spotrebiču. Prvý problém vyrieši predlžovací kábel, druhý protišmyková podložka.

 

Záver

 

Samsung F300G MS23F301TAS je veľmi vydarený model. Je síce trochu drahší , ako ostatné v rovnakej kategórii , ale jeho kúpou určite nebudete sklamaný. Musíte však vedieť aj jeho nedostatky , aby ste neboli nakoniec sklamaný.

 

Výhody

 

vydarený prepracovaný dizajn
keramické vnútro s antibakteriálnym povrchom
jednoduché čistenie
tichá počas prevádzky
veľký priemer otočného taniera
20 prednastavených programov
možnosť vytvoriť si 2 vlastné programy podľa potreby
rovnomerné zohriatie jedla
funkcia na rýchle odstránenie pachov
prehľadný displej možno vypnúť
zvuky možno deaktivovať
ECO režim šetrí energiu
funkcia detská poistka
víťaz súťaže Produkt roku 2017 (kategória Mikrovlnné rúry)

 

Nevýhody

 

čierne nepriehľadné sklo
krátky kábel
čierne tlačidlá na čiernom povrchu
spodná časť mikrovlnky nemá protišmykový povrch

 

Orientačná cena 88,90 €

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: