Sencor SMW 6001 DS – Recenzia

Recenzie Sencor

Sencor SMW 6001 DS – Recenzia

Sencor SMW 6001 DS je veľmi obľúbená a zákazníkmi dobre hodnotená mikrovlnka . Práve kladné hodnotenia ju radia medzi Top produkty na slovenskom porovnávači tovarov Heuréka.sk. V čom je taká obľubená u zákazníkov ? Aké má výhody či nevýhody ? Dozviete sa v tejto recenzii , ktorú sme pre vás pripravili.

 

Sencor SMW 6001 DS

 

Čo sa nám páčilo

Voľne stojaca mikrovlnka Sencor SMW 6001 DS je vo svojej cenovej kategórii ponúkne trochu viac , ako len priemer. Hneď ako prvé nás prekvapila svojim pekným moderným nerezovým dizajnom , ktorý tak zapadne do každej kuchyne. Okrem bežného ohrevu , automatického rozmrazovania disponuje funkciou rýchleho varenia. Oceňujeme , že má až 8 prednastavených programov pre jednoduchú pripravu rôznych pokrmov a funkciu rýchleho spustenia .

Vo svojej kategórii má nadpriemerný vnútorný objem ,,,slušných ,, 20litrov. Teda mal by vám postačovať. Dobrá veľkosť taniera a to až 24,5 cm. Praktický je aj 95 minutový časovač , ktorý vám určite uľahčí prípravu jedál a prehľadný displej , vďaka ktorému si nastavíte čas a výkon. A z hľadiska bezpečnosti oceňujeme detskú poistku.

Ovládanie je veľmi jednoduché a prehľadné. Nemali sme s tým problém. Dvierka sa otvárajú a zatvárajú ľahlo a bez búchania. Je ľahšia , tak že bol trochu problém pri otváraní dvierok , kedy sa posúvala. Čítali sme si aj recenzie zákaznikov , kde mali rôzne názory na hlučnosť mikrovlnky. Teda pre niekoho bola hlučnejšia , pre iného nie . Podľa nášho názoru je hlučnosť primeraná.

Mikrovlnku sme vyskúšali a jedlo zohrieva rovnomerne. Na bežné ohriate jedla nám stačili 2 až 3 minúty. Po ohriatí a okamžitom nevybratí ohrievaného nápoja či jedla sa pravidelne „hlási“ zapípaním (môže byť pre niekoho aj nevýhodou). Pipne však len raz , nie ako niektoré napr. 3x. Samozrejme pipne aj na konci jedla.

 

Čo sa nám nepáčilo

Má síce zopár nedostatkov , ale to je pre týchto mikrovlnkách úplne bežné. K tým často sa opakujúcim nedostatkom , je že sa pri otváraní dvierok mikrovlnka posunie. To sa dá jednoducho vyriešiť tým , že si buď pridržíte rukou mikrovlnku , alebo si dáte niečo protišmykové buď priamo pod ńu alebo si nalepíte na nožičky protišmykové podložky.

Niekom može aj vadiť , že otvorených dvierkach svieti svetlo. Stačí ich teda len zatvoriť. Tu by sme ocenili , ak by sa svetlo samo zhaslo , po niekoľkých sekondách.

Potešil nás síce pekný nerezový dizajn mikrovlnky , ale práve na ňom ostávajú otlačky. Bohužial , je to tiež další bežný nedostatok u mnohých mikrovlniek. Dá to samozrejme utrieť.

Praktické sú aj hodiny , ale tie cc po mesici meškajú cc o 10 minút , treba ich preto pravidelne nastavovať.

 

Záver

Voľne stojaca mikrovlnka Sencor SMW 6001 DS je vydarený výrobok a má dobrý pomer cena – výkon. Výrobok nepôsobí lacno. V tomto nerezovom prevedení vypadá naozaj elegantne. Je veľmi jednoduchá aj na ovládanie a čo je doležité , že jedlo zohrieva rovnomerne. Vďaka svojim rozmerom Je ideálna do menšej kuchyne. Ak nevyžadujete extra funkcie a máte radi nerez , tak túto mikrovlnku vám môžeme len odporučiť.

 

Výhody

jednoduche ovladanie
svetlo sa zapina pri otvoreni dvierok a spusteni programu
8 prednastavených programov
vzhľad
detská poistka
objem 20l
priemer taniera 24,5cm
dvierka sa otvárajú a zatvárajú ľahlo
jedlo zohrieva rovnomerne
dobrý pomer ceny a výkonu

 

Nevýhody

je ľahká a pri otvorení sa posúva
ostávajú otlačky
hlasitejšie pípanie a pre niekoho možno trochu hlučnejšia

 

Hľadáte lacné a pritom kvalitné mikrovlnky ? Skúste náš TOP rebríček. 

Najlepšie mikrovlnky do 60 eur

 

Sencor SMW 6001 DS – Popis

Mikrovlnná rúra Sencor SMW 6001 DS v nerezovom prevedení predného panelu, disponuje funkciou rýchleho varenia či detskou poistkou. Rúra je vybavená displejom a otočným voličom pre nastavenie teplôt a výkonu.

Mikrovlnná rúra, objem 20 l, predprogramované varenie (8 menu), viacfázové varenie, automatické rozmrazovanie, hodiny, odložený štart, rozmery (šxvxh) 45,2×26,2×35,1 cm Mikrovlnná rúra mikrovlnný ohrev Vonkajší plášť v nerezovom prevedení Vnútorný priestor tmavo šedý lak Digitálne ovládanie Objem 20 l 

Praktická mikrovlnná rúra Sencor SMW 6001DS je výborným pomocníkom pre rýchle varenie a ohrev. Objem mikrovlnnej rúry je 20l. Disponuje ôsmimi prednastavenými programami pre jednoduchú prípravu rozličných pokrmov a funkciou automatického rozmrazovania. Mikrovlnná rúra Sencor SMW 6001DS disponuje aj 5 úrovňami výkonu. O bezpečnú prevádzku sa stará detská poistka a akustická signalizácia. Prípravu jedál vám uľahčí aj 95 minútový časovač a funkcia rýchleho spustenia. Rúra je vybavená aj prehľadným displejom a otočným voličom pre nastavenie času a výkonu. Mikrovlnná rúra je v nerezovom prevedení predného panelu.

 

Vlastnosti

digitálne ovládanie
objem 20 l
výkon mikrovĺn 700 W
5 úrovní výkonu
predprogramované varenie (8 menu)
automatické rozmrazovanie
funkcia rýchleho varenia
funkcia odložený štart
akustická signalizácia
časovač do 95 min
hodiny
detská poistka
rukoväť pre otváranie dvierok – otváranie ťahom

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz: