Whirlpool AMW 140/1 IX – Recenzia

Recenzie Whirlpool

Whirlpool AMW 140/1 IX – Popis a Recenzia

Mikrovlnná rúra s grilom AMW 140/1 IX je na pohľad príjemný vstavaný spotrebič s otváraním do boku. Ovládanie je veľmi jednoduché pomocou čiernobieleho grafického displeja a gombíkov umiestnených na pravej strane spotrebiča. Vo vybavení nechýbajú funkcie Jet Start, Jet Defrost (rýchle rozmrazovanie), gril. Na zabránenie nechcenej manipulácii s ovládaním poslúži detská poistka. Samozrejme nechýba časovač, ktorý po odpočítaní nastaveného času vypne ohrev.

 

Porovnajte ceny – Prečítajte recenzie v eshopoch – Vyberte najlepšiu ponuku 
Whirlpool AMW 1401 IX – od 168,00 € – Ukazať cenové ponuky

Whirlpool-AMW-1401-IX

 

Stručný popis

 

Mikrovlnná rúra vstavaná, nerez, kremíkový grill, 5 stupmnů výkonu, rozmrazovanie, veľkosť otočného taniera 24,5 cm, detský zámok, vnútorný objem 20L

 

Recenzia – Whirlpool AMW 1401 IX

 

Vstavané spotrebiče sú naozaj in. Kuchyňa s takto riešenými spotrebičmi naberá moderný a nadčasový dizajn, ktorý sa len tak rýchlo neopozerá. Veľkou výhodou vstavanej mikrovlnky je fakt, že šetrí miesto na kuchynskej linke. Nevýhodou je vyššia cena. Mikrovlnná rúra Whirlpool AMW 1401 IX však patrí medzi lacnejšie, no zároveň výkonné modely.

Elegantný nerezový dizajn a jednoduché ovládanie

Vstavaná mikrovlnná rúra s vnútorným objemom 20 l a výkonom 800 W vyniká svojim minimalistickým dizajnom. Nerezové prevedenie je veľmi obľúbené, kuchyni dodáva ten správny šmrnc. Model so zrkadlovým sklom sa otvára na ľavú stranu. Inštalácia nie je vôbec náročná a zvládne ju každý (aspoň trochu technicky zdatný) chlap. Na prvý pohľad sa nám zdala mikrovlnka malá, priemer otočného taniera je však 24,5 cm, čo je na bežné domáce taniere úplne dostačujúce.

Elektronický panel s vyčnievajúcimi gombíkmi umožňuje nastaviť až 5 stupňov výkonu. Spotrebič disponuje klasickými funkciami ohrev a rozmrazovanie – táto funkcia nastaví ideálny výkon mikrovlnky podľa druhu a hmotnosti zmrazenej potraviny. Vstavaný gril s výkonom 1000W využijete na rýchle domáce pečenie, súčasťou balenia je aj grilovacia mriežka.

Prednastavené programy vám uľahčia obsluhu

Z funkcií by sme radi vyzdvihli možnosť nastavenia detskej poistky, ktorá eliminuje možnosť náhodného spustenia spotrebiču. Samozrejmosťou je aj časovač. Digitálny displej zároveň slúži aj ako kuchynské hodiny.

K najväčším plusom modelu určite patria prednastavené automatické funkcie na prípravu mäsa, zeleniny, pizze, popcornu, cestovín, zemiakov a pod. (dokopy až 9). Stačí nastaviť druh a hmotnosť vkladaného jedla a mikrovlnka Whirlpool AMW 1401 IX prispôsobí svoj výkon tak, aby poskytla najideálnejší výsledok.

Len minimum negatív

Aby sme boli objektívni, tak spomenieme aj zopár mínusov. Jedným z nich je zbytočne dlhá zvuková signalizácia. Viacnásobné hlasné pípnutie je otravné hlavne večer. Druhým negatívom je všeobecný problém nerezových spotrebičov a síce, že na nich vidno každý odtlačok prsta.

Ak už vlastníte nejaký spotrebič v nerezovom vyhotovení, tak pravdepodobne viete o čom hovoríme a na túto „vlastnosť“ povrchu ste pripravený. Na čistenie vám odporúčame zaobstarať špeciálny prípravok na nerezové povrchy, ktorý vám uľahčí pravidelnú údržbu.

 

Výhody

9 prednastavených programov na prípravu rôznych jedál
inteligentné nastavenie rozmrazovania podľa hmotnosti a druhu jedla
nerezový minimalistický dizajn
zrkadlové sklo
detská poistka
vstavaný gril s výkonom 1000 W
výhodná cena (vzhľadom na fakt, že ide o vstavaný spotrebič)
jednoducho zabudovateľná
šetrí miesto na kuchynskej linke

 

Nevýhody

zvuková signalizácia ukončenia programu je zbytočne dlhá
na povrchu je vidno každý jeden odtlačok prsta

 

Záver

Mikrovlnná rúra Whirlpool AMW 1401 IX je modelom, ktorý vás poteší svojim výkonom a automatickými funkciami. Na prvý pohľad je samozrejme drahšia ako klasické samostatne stojace modely, v kategórií vstavaných mikrovlniek je však cena tohto spotrebiču naozaj výhodná. Na bežné každodenné fungovanie je úplne postačujúca – okrem zohrievania vám jedlo aj ugriluje či rozmrazí. Jej kúpu vám určite odporúčame.

 

Recenzie zákazníkov

 

Jsme velice spokojeni, snadné ovládání, dostatečný vnitřní prostor.

 

Používám ji asi měsíc, zatím spokojenost. Celkem jednoduché ovládání, na mé potřeby ohřevu a rozmražování super.

 

Maximální spokojenost, mikrovlnka má i funkci grilu, což my asi nevyužijeme, ale je to dobrý bonus -kdyby náhodou-. Jednoduché ovládání, uvnitř dostatečně velká na ohřev. Nemáme co vytknout.

 

Kupili sme ju uz druhykrat, prva sa pokazila presne po dvoch rokoch od kupy a to tak, ze najprv odisiel displej a dalej sa nam zacala sama zapinat kedykoľvek, casom uz nesla vobec, nakolko bola oprava drahsia ako kupa novej, poistovna nam preplatila cenu novej, tak sme ju opat kupili

 

výborná cena a výkon. Doporučuji.

 

Po 2 rokoch a tyzdni nam prestala fungovat. Oprava stoji vyse 100eur. Tento produkt je presne to co nechcete do Vasej kuchyne. Neodporucam.

 

Zatím spokojenost, až na to, že při každém ukončení ohřívání 5x zapípá (a dost nahlas) Dobrý poměr cena-výkon.

 

Dobrý produkt, všetko pracuje ako má. Po chvíli si zvyknete, na koľko sekúnd/gramov nastaviť rozmrazovanie pečiva. Mám rád aj permanentné hodiny na displeji, sú to pre mňa domáce hodiny, nakoľko pekne svietia a mikrovlnku mám vo výške v skrinke. Používam aj časovač nakoľko je jednoduchý. Jednoducho úplna spokojnosť. Na čo treba dávať pozor je jej osadenie do skrinky. Je nutné vedieť akú hrúbku má polica pod mikrovlnkou, nakoľko sa Vám môže stať že rám mikrovlnky dole neprekryje celú policu. Neprišli sme na to kde sa stala chyba, ale kolega si ju kúpil tiež a pri vstavaní do skrinky mal rovnaký problém.

 

 

Porovnajte ceny – Prečítajte recenzie v eshopoch – Vyberte najlepšiu ponuku 
Whirlpool AMW 1401 IX – od 168,00 € – Ukazať cenové ponuky

Whirlpool-AMW-1401-IX

 

3 thoughts on “Whirlpool AMW 140/1 IX – Recenzia

  1. Neodporucam.prva sa pokazila po roku.kedze ešte bola v záruke reklamoval som.udajne chyba sa nedala opravit.za vrátené peniaze dom opäť kúpil tú istú keďže všetky spotrebiče máme nerez.a druhá sa pokazila po dvoch rokoch…padla záruka nezostava nič iné len kúpiť inú tento model už vôbec nie.je kazovy.

    1. Nuž tomu sa hovorí naozaj smola. Dokonca až 2x. Pozeral som na Heureke či náhodou ešte niekto nedostal kazovú , ale nič som tam nenašiel. To samozrejme neznamená , že niekomu sa mohlo stať niečo podobné. Kúpili ste ešte další model ? Ak áno , možte napisat aký a prípadne či ste s ním spokojný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: